Vroeg Kerst Vieren!

Terwijl een deel van de moeders van Baan Phak Phing druk bezig zijn met de voorbereidingen voor het kerstfeest, zijn de andere moeders met alle meisjes spelletjes aan het doen. Het is nog maar 10 december als dit plaatsvindt en dus gevoelsmatig best een beetje gek om nu al kerst te gaan vieren. De kerstperiode is een drukke tijd in Thailand: op veel plekken wordt Kerst gevierd en je wordt overal uitgenodigd. Daarom zijn wij dit jaar uitgeweken naar 10 december om zo iedereen aanwezig te laten zijn.

Het weer is prachtig, het gras lekker kort gemaaid en iedereen heeft er zin in. De teams worden verdeeld en dan gaan ze van start: eet- estafette: zo snel mogelijk een banaan eten en limonade drinken en dan weer door om vervolgens met je hoofd in een bak met bloem snoep te moeten happen, waarna je een ballon moest opblazen totdat hij knapt, of met een groep op een soort skies gezamenlijk naar de overkant moet lopen. Naast de spelletjes worden er ook gezichten geschminkt.

Het is een superleuke ochtend, en iedereen heeft enorm veel plezier.

Na een gezamenlijk lunch helpen de meisjes met de versieringen en de voorbereidingen voor het avondeten. Familie van de moeders en oud meisjes met hun partners en kinderen en de buren zijn inmiddels ook gekomen.

Dat is altijd heel speciaal. Eerst wordt er samen gegeten en bijgepraat. Daarna gaan we samen zingen, luisteren naar het verhaal van kerst en worden er allerlei dansen, liedjes en sketches opgevoerd. Aan het eind van de avond mogen we cadeaus uitdelen aan de meisjes en de moeders. Hoewel de cadeaus niet het belangrijkste zijn, is het wel een grote zegen om dit te kunnen doen. We zijn dankbaar voor iedereen die Baan Phak Phing een warm hart toedraagt en speciaal voor de kerst een extra donatie heeft gedaan om dit feest mogelijk te kunnen maken.

Foto Galerij

More Posts

Game time

Early February we organized an afternoon game time in the multifunctional room. It was great to just take our mind off things, run around and have a big laugh. We sat in a row and indicated with our hands items which ultimately had to be presented by the first person in the row. As this

Read More »

Robbed of your self-esteem

Nina* (not her real name) is the first daughter of her mother and father, she is 10 years old. Her parents are divorced and her mother has a new husband. Her mother worked in a food company and she used to leave Nina with her grandmother’s sister, who was unable to work due to an

Read More »

Thank you!

How often do the girls get the chance to thank their sponsors? Not very often, but last November the people who have sponsored us for many years, and gave us new Chromebooks (computers) and new chairs for the homework room, came to visit us. Not just as a way of getting acquainted but they also

Read More »